Ogłoszenia

TALENTY 2020 komunikat nr 2

2020-03-16

Trwają już zapisy na kolejną edycję konferencji Talenty, organizowaną co roku regularnie we Wrocławiu w ostatnim tygodniu listopada. W tym roku podobnie jak w poprzednim korzystamy ze wsparcia organizacyjnego Instytutu Psychologii Uniwerystetu Wrocławskiego. Zasady zgłaszania i publikacji pozostają bez zmian. Nadal promujemy badania i refleksje interdyscyplinarne, z pogranicza edukacji/ pedagogiki i innych obszarów nauki: psychologii, filozofii, kulturoznawstwa, sztuki. Pełna informacja oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie konferencji http://variograf.uni.wroc.pl/conference/talenty-2020-pl/

Przeczytaj więcej na temat TALENTY 2020 komunikat nr 2

Aktualny numer

Tom 14 Nr 14 (2024): Ogrody Nauk i Sztuk
Opublikowane: 2024-08-09

Artykuł wprowadzający

Wyświetl wszystkie wydania

"Ogrody Nauk i Sztuk" to czasopismo internetowe multi-, inter- i trans- dyscyplinarne, przeznaczone dla promowania młodych polskich talentów naukowych z obszaru tzw. Geisteswissenschften czyli wszystkich nauk z wyjątkiem przyrodniczych i ścisłych.
Ogrody Nauk są wydawane raz do roku- po semestrze letnim i zawsze będą obejmowały debiuty naukowe z poprzedniego roku. Czasopismo zostało założone w celu wspierania młodych uzdolnionych studentów i doktorantów, którzy nie znajdują dla siebie miejsca w ramach istniejących dyscyplin, nie posiadają możliwości upowszechniania wyników swoich badań w funkcjonującej obecnie prasie naukowej lub którzy są niepewni co do wartości swojej twórczości naukowej i pragną poddać się ocenie zewnętrznej, spoza swojego najbliższego otoczenia.
Szczególną opieką otaczamy debiutantów, którzy piszą swoje pierwsze teksty naukowe. Mają oni możliwość wygłoszenia swoich tez w ramach ogólnopolskiej konferencji naukowej Talenty, która odbywa się co roku w ostatni weekend listopada, jak również nauczenia się warsztatu naukowego/ nabycia podstawowych i niezbędnych kompetencji do komunikowania się w świecie uczonych, w ramach cyklu seminariów organizowanych przy okazji tejże konferencji zawsze w pierwszym dniu.
Promowaniu młodych talentów ma również służyć otwarta formuła publikacji- online, po to, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, potencjalnie zainteresowanych danym tematem lub prowadzących podobne badania.

Teksty zgłoszone do publikacji przechodzą bardzo długi proces selekcji, redakcji, poprawek, uzupełnień. Wszystkie teksty poddawane są również recenzji zewnętrznej i mogą być opublikowane tylko po akceptacji wszystkich wskazówek redaktorów naukowych tematycznych, technicznych oraz recenzentów i wprowadzeniu stosownych zmian. Osoby zaangażowane w pracę nad czasopismem nie pobierają wynagrodzenia a środki finansowe niezbędne do funkcjonowania są pozyskiwane przez fundację Pro Scientia Publica.

Od 2016 roku pracujemy w systemie OJS. Czasopismo jest indeksowane w licznych bazach danych. Obecnie czasopismo znajduje się na ministerialnej liście czasopism naukowych i posiada 20 pkt.