Millennialsi - inspiratorzy nieuchronnych zmian w środowisku akademickim w Polsce i na świecie
DOI:
https://doi.org/10.15503/onis2018.215.223Słowa kluczowe:
edukacja, millennialsi, uniwersytet, metody nauczania, przemiany społeczne, media społecznościowe, technologiaAbstrakt
Cel badań. Omówienie nowatorskich metod organizacji życia akademickiego w kontekście nieuchronnych zmian społecznych wywołanych globalizacją, głęboką i powszechną zmianą sposobu życia ludzi zaliczanych przez socjologów do pokolenia Y.
Metoda badań. Analiza cech przedstawicieli pokolenia Y, którzy współcześnie stanowią większość polskich studentów i młodych pracowników, dokonana na podstawie statystyk oraz materiałów opracowanych przez badaczy, socjologów, dziennikarzy, pracodawców i wykładowców akademickich. Opis nowych norm postępowania wprowadzanych przez millennialsów oraz ich konsekwencji w życiu społecznym, a szczególnie w środowiskach uniwersyteckich.
Wyniki badań. Omówienie nowatorskich, zarówno udanych jak i nieskutecznych metod organizacji życia akademickiego będących odpowiedzią na współczesne zmiany obyczajowe. Opis metod wypracowanych i polecanych w amerykańskich szkołach, służących lepszej komunikacji międzypokoleniowej w szkołach wyższych.
Wnioski. Autorka stara się zachęcić środowiska akademickie w Polsce i na świecie do przygotowania się do reformy organizacji życia akademickiego zarówno pod względem strukturalnym, jak i czysto mentalnym