TALENTY 2025 Zaproszenie

2025-01-12

Działające przy Uniwersytecie Wrocławskim Interdyscyplinarne Koło Naukowe Variograf we współpracy z Fundacją Pro Scientia Publica oraz Instytutem Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w

XX Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej

TALENTY 2025

która odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2025 r. na platformie TEAMS.

Konferencja ma służyć  promowaniu młodych talentów naukowych, ale też idei badań i analiz interdyscyplinarnych. Do udziału zapraszamy szczególnie najzdolniejszych studentów i doktorantów, a także asystentów, młodych adiunktów i wykładowców.

Tematyka konferencji obejmuje szeroko rozumianą edukację oraz jej związki z kulturą, psychologią i społeczeństwem, a także z innymi dziedzinami nauki. Do udziału zapraszamy przedstawicieli pedagogiki oraz innych dyscyplin naukowych, na przykład: psychologii, filozofii, historii, socjologii, ekonomii, zarządzania, filologii, politologii.

Teksty wystąpień, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, są publikowane w czasopiśmie Ogrody Nauk i Sztuk (www.ogrodynauk.pl), które w 2019 roku zostało włączone do międzynarodowej bazy danych ERIH+).

Wybitne teksty mają szanse trafić w postaci tłumaczeń do międzynarodowego czasopisma Journal of Education Culture and Society (www.jecs.pl), znajdującego się od marca 2019 r. w prestiżowej bazie danych Web of Science (Emerging Sources Citation Index) a od 2023 r. w równie prestiżowej Scopus i bedącego jednym z najlepszych polskich czasopism naukowych. O tym specjalnym wyróżnieniu, jakim jest przyjęcie najlepszych artykułów do JECS decyduje redaktor naczelny na podstawie analizy zgłoszonych tekstów. Wszystkie artykuły publikowane są w wersji papierowej i online (co zwiększa szanse na cytowanie) oraz otrzymują numer DOI, będący dodatkowym certyfikatem jakości naukowej tekstu. Każda osoba, która wyśle swój tekst do publikacji, dostanie szczegółową informację zwrotną, nawet jeśli tekst zostanie odrzucony, dzięki czemu będzie można w przyszłości pracować nad lepszymi propozycjami. Udział w konferencji nie gwarantuje przyjęcia tekstu do publikacji a sama publikacja jest płatna oddzielnie po zaakceptowaniu ostatecznej, zrecenzowanej i zredagowanej wersji do druku.

W tym roku (podobnie jak w latach poprzednich) zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konferencji przede wszystkim online w TEAMSach. Możliwa jest jednak również sekcja stacjonarna przy odpowiedniej ilości zainteresowanych. Jak do tej pory uczestnicy wybierają przede wszystkim formę zdalną.

Każda osoba prezentująca swoje wystąpienie otrzyma  uzyska certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej.

W programie konferencji, oprócz wystąpień plenarnych i obrad w sekcjach, znajdują się warsztaty w zakresie redagowania tekstów naukowych, które poprowadzą doświadczeni redaktorzy naszych czasopism naukowych. Warsztaty pozwolą na zapoznanie się ze szczegółowymi wymaganiami stawianymi tekstom naukowym publikowanym w naszych czasopismach i pomogą uniknąć podstawowych błędów eliminujących zgłaszane teksty już na samym początku. Doświadczenie pokazuje, że warsztaty te są niezwykle przydatne zarówno dla debiutantów, jak i autorów mających już na swoim koncie pierwsze publikacje. Szczególnie zaś przydatne  będą autorom chcącym publikować w Ogrodach Nauk i Sztuk lub czasopiśmie Journal of Education Culture and Society, gdyż szczegółowo omawiamy proces recenzji, redakcji i międzynarodowe standardy stosowane w naszych czasopismach. Dzięki temu uczestnicy dowiedzą się, na co należy zwracać uwagę przygotowując swój pierwszy tekst do publikacji  w uznanym czasopiśmie międzynarodowym.  

Warsztaty są prowadzone między innymi również przez autorów, którzy mają już na swoim koncie znaczące publikacje zagraniczne w postaci artykułów, ogromne doświadczenie redakcyjne i specjalizują się w tematyce proponowanych szkoleń.

Jeśli chęć uczestnictwa wyrazi więcej niż 10 osób, to warsztaty zostaną przeprowadzone w piątek przed rozpoczęciem konferencji. Istnieje możliwość uczestniczenia w warsztatach przez osoby nieuczestniczące w obradach konferencji.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat potwierdzający udział.

Warsztaty są dodatkowo płatne.

Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji i/lub warsztatach wraz z tematem wystąpienia należy przesłać do 12.11.2024 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Formularz zgłoszeniowy:  https://forms.gle/k7DxNB9CXzyoonj88

Link do strony ogłoszenia: https://ogrodynauk.pl/index.php/onis/announcement/view/18

Pytania szczegółowe proszę zadawać pocztą elektroniczną  

e-mail: sekretarztalentow@gmail.com

 

Koszt konferencji 150,- zł

Koszt warsztatów 600,- zł (studenci studiów licencjackich i magisterskich otrzymują 50% zniżki)

Koszt publikacji 500,- zł.

 

Tematyka warsztatów:

1. Zasady kompozycji tekstu naukowego oraz podstawowe błędy popełniane przez początkujących autorów 90 minut

2. Zasady redakcji tekstu naukowego w standardzie APA, z uwzględnieniem kompozycji abstraktów ustrukturyzownych i korzyści publikowania w otwartym dostępie 90 minut

3. Trening obsługi systemu ojs i zasady pracy online 90 minut